utorok 16. novembra 2010

Sardinková nátierka s cícerom

 .... "zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať" ...... niekedy nám nič iné ani nezostáva, keď chceme do svojich najbližších dostať niečo povedzme nové, niekedy nevábneho vzhľadu a HLAVNE niečo zdravšie. Ten posledný dodatok prosím ani nevyslovujte nahlas, lebo obyčajne každý má u seba zakotvené / neviem z akého dovodu /, že čo je zdravé musí byť nejedlé :))))) Takže, ak si vážime trošku svoje zdravie a chceli by sme do jedálnička zaradiť nové jedlo  - zmiznite ako duch do kuchyne, všetko pacnite do mixéra a v rozmixovanom stave Vám nik nebude skúmať, čo ste tam dali :DDD. To vravím akože fakt - z vlastných skúseností:))  V našej sardinkovej pomazánke je ukrytý cícer /aj keď u nás s ním problém nie je - ale predsa, v pomazánke sa lepšie natiera rozmixovaný  :)/ a nahrádza vajíčka ...
    Dnes majú moje dcéry u nás kamarátku - jediná moja otázka znela: - či má rada sardinkovú nátierku. Vraj áno. Ďalej som si už hlavu z ničoho nerobila - všetko zjedli bez problémov a nejakých zbytočných poznámok, vrátane kamarátky :)

Prísady:
* 1 šálka /250ml/ uvareného cíceru
* 100g tavený syr bambínovitého typu / u nás bol so šunkovou príchuťou/
* 1 sardinky v oleji /125g-mové/
* 1 malá cibuľa
* vegeta
* 1 PL kremžská horčica
* 2 PL biely jogurt

1 . informačne suroviny
 2. všetko rozmixujeme ponorným mixérom
 3. po rozmixovaní ochutíme vegetou /prípadne soľou ak je potrebné/ a primiešame nadrobno nakrájanú cibuľu ... to je všetko a ja Vám už iba prajem dobrú chuť :)

4 komentáre: