sobota, 21. mája 2011

Mrkvové rožteky

     Mrkvové cesto je úplne fantastické, teda ja nedám naň dopustiť, strašne mi chutí. Aspoň si nepamätám, že by som jedla doteraz nejaký zlý mrkvový koláč - možno by som názor zmenila, ktovie ? - ale tieto rožteky sú úúplne geniálne, fakt :D ....  prevoňané citrónom, sladučké, plnené dobrým poctivým hustým slivkáčom. A samozrejme, z cesta sa dajú kľudne vytvarovať nielen tieto rožteky, ale i šatočky a podobné kreácie, ktoré nás napadnú. 

Tvarohové pagáčiky so smotanou

      Niekedy si vravím, že ako dobre, že je ubúdajúci mesiac, lebo vždy ako sa blíži ku splnu /pribúda/ tak vtedy neviem čo by som od dobroty zjedla. Teda, neviem či vy tiež pociťujete také chute, ale u mňa sa tento lunárny kalendár funguje naplno. Horšie na tom som samozrejme, keď sa blíži spln - slané, sladké, kyslé ... no jednoducho všetko mi ide na chuť - a ešte i tie kilá navyše sa lepšie nabaľujú :D. 
    Ale teraz keďže mesiac ubúda  /jupííí/ môžeme si dopriať zopár dobrôt navyše :D - samozrejme všetko s mierou a nie plech na posedenie.
    Takže som dnes piekla takú trošku klasiku - na slanú nôtu : - tieto pagáčiky a mrkvové rožteky na sladkú nôtu, nech to máme pekne vyrovnané. Kyslú uhorku nájdem v chladničke :DD.