sobota 21. mája 2011

Mrkvové rožteky

     Mrkvové cesto je úplne fantastické, teda ja nedám naň dopustiť, strašne mi chutí. Aspoň si nepamätám, že by som jedla doteraz nejaký zlý mrkvový koláč - možno by som názor zmenila, ktovie ? - ale tieto rožteky sú úúplne geniálne, fakt :D ....  prevoňané citrónom, sladučké, plnené dobrým poctivým hustým slivkáčom. A samozrejme, z cesta sa dajú kľudne vytvarovať nielen tieto rožteky, ale i šatočky a podobné kreácie, ktoré nás napadnú. 

Tvarohové pagáčiky so smotanou

      Niekedy si vravím, že ako dobre, že je ubúdajúci mesiac, lebo vždy ako sa blíži ku splnu /pribúda/ tak vtedy neviem čo by som od dobroty zjedla. Teda, neviem či vy tiež pociťujete také chute, ale u mňa sa tento lunárny kalendár funguje naplno. Horšie na tom som samozrejme, keď sa blíži spln - slané, sladké, kyslé ... no jednoducho všetko mi ide na chuť - a ešte i tie kilá navyše sa lepšie nabaľujú :D. 
    Ale teraz keďže mesiac ubúda  /jupííí/ môžeme si dopriať zopár dobrôt navyše :D - samozrejme všetko s mierou a nie plech na posedenie.
    Takže som dnes piekla takú trošku klasiku - na slanú nôtu : - tieto pagáčiky a mrkvové rožteky na sladkú nôtu, nech to máme pekne vyrovnané. Kyslú uhorku nájdem v chladničke :DD.